AAKOO/KY-80 C-JOUKKUEELLE KUULUU HYVÄÄ!
5.9.2019 9:51 Uutiset / Kiekkoympyrät -80 r.y

Vaikeuksien kautta voittoon!

Vaikean viime kauden jälkeen ”C-TIIMI” on vahvistunut ja toiminta jatkuu tarmokkaasti AaKoon ollessa yhteisjoukkueen vastuuseura.

Joukkueessa pelaa tällä hetkellä 22 pelaajaa. Nuorin pelaaja on syntynyt 2005 ja vanhimmat 2002, enemmistö pelaajista on kuitenkin 2004 syntyneitä.

  • JOS OLET 2002-2005 SYNTYNYT, LIIKUNNALLINEN, JÄÄKIEKOSTA KIINNOSTUNUT NUORI, OLET LÄMPIMÄSTI TERVETULLUT JOUKKUEEMME HARJOITUKSIIN JA MUKAAN TOIMINTAAN.
  • OTA ROHKEASTI YHTEYTTÄ TOIMIHENKILÖIHIMME JOS HALUAT LISÄTIETOA TOIMINNASTAMME.
  • HARJOITTELEMME JA PELAAMME RAKKAUDESTA LAJIIN, TAKAAMME ETTÄ HIKI TULEE.
  • HUUMORI JA HYVÄT JUTUT KULKEE MYÖS MUKANA ELI MENO ON RENTOA JA REILUA.

Joukkue pelaa C-Nuorten aluesarjaa ja harjoittelee kerran Haminassa ja kolme kertaa Inkeroisissa.

Joukkueen otteluohjelman löydät klikkaamalla tätä

HARJOITUSAJAT:

Haminan jäähalli maanantaisin jää klo 20:00 – 21:20

Inkeroisten jäähalli tiistaisin jää klo 19:20 - 20:20

Inkeroisten jäähalli torstaisin jää klo 19:50- 21:00

Inkeroisten uimahallin kuntosali torstaisin klo 18:00 – 19:00

JOUKKUEESSA MUKANA:

  • Ala-Turkia Veeti
  • Heikkilä Niilo
  • Hotari Eelis
  • Hyvönen Eemeli
  • Kirjola Santeri
  • Kirppu Lassi
  • Koskiaho Väinö
  • Kuokka Joona
  • Laapas Aaro
  • Mattila Aleksi
  • Mattila Teemu
  • Mäkelä Iita
  • Niemi Oskari
  • Niskanen Pyry
  • Pesonen Veeti
  • Pohjola Antti
  • Rika Olli
  • Sakkara Roope
  • Tanttari Justus MV
  • Tiitta Ossi
  • Toivonen Tino
  • Ukkola Joona

JOUKKUEEN YHTEYSTIEDOT

Joukkueenjohtaja

Inka Koskiaho

  • 050 5368226
  • koskiaho.inka@pp.inet.fi
  • inka.koskiaho@icloud.com

Yhteyshenkilö/Joukkueenjohtaja

Tiia Hottola

  • 044 9848841
  • tiia.hottola@gmail.com

Vastuuvalmentaja

Jari-Matti Rika

  • 040 5483616
  • jm.rika@gmail.com

Valmentaja

Daniel Kirjola

  • 045 1300733
  • danielk-92@hotmail.com

Huoltaja

Teijo Kirppu

  • 040 8277617
  • teijo.kirppu@gmail.com

Huoltaja

Jarmo Koskiaho

  • 040 6207530
  • koskiaho.inka@pp.inet.fi

Rahastonhoitaja:

Merja Pelli

  • 040 5636020
  • merja.pelli@gmail.com

Kahvilavastaavat: Nanna Pesonen ja Tarja Hyvönen


   
Lisää uutisia
Kiekkoympyrät -80 r.y.
«  Lokakuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategoriat